Rola zabezpieczeń w rampach przeładunkowych. Sprawdź rozwiązania od Prodock

Rampa przeładunkowa

Bez wątpienia rampy przeładunkowe należą do najintensywniej eksploatowanych urządzeń na stanowisku obsługującym przyjmowanie lub wydawanie towarów. Konstrukcje te powinny być wytrzymałe na różne obciążenia, a także zapewniać bezpieczeństwo przemieszczającym się po nich ludziom i towarom. Sprawdź, w jaki sposób zadbaliśmy o te kwestie w naszych rampach!

Jakie rampy przeładunkowe oferujemy i co je wyróżnia?

Specjalnością naszej firmy są rampy przeładunkowe, które stanowią ważny element systemu rozładunku i załadunku towarów z naczep samochodowych. Jak wiadomo, urządzenia te służą do wyrównania poziomów między autem a magazynem, aby tym samym ułatwić szybki transport palet za pomocą wózków. W miejscach o dużym natężeniu ruchu i obsłudze dużej liczby aut trudno sobie wyobrazić dzisiaj skuteczny przeładunek bez takich konstrukcji. W Prodock proponujemy ich nowoczesne rodzaje, czyli rampy hydrauliczne z wargą wysuwną lub podnoszoną.

Są to urządzenia obsługiwane za pomocą sterownika uruchamiającego siłowniki, które automatycznie podnoszą platformę i unoszą wargę do odpowiedniego poziomu. Dzięki temu pomost można bardzo szybko dopasować do zadokowanego samochodu i tym samym sprawnie dokonać przeładunku towarów. Urządzenia dostarczane przez naszą firmę są nie tylko proste i wygodne w obsłudze. Są także wyposażone w specjalne rozwiązania zapewniające odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Boczne blachy ochronne i żółto-czarne oznaczenia miejsc niebezpiecznych

Nasze rampy przeładunkowe wyposażone są w specjalne boczne blachy ochronne, a także w wyraźne, żółto-czarne oznaczenia miejsc niebezpiecznych. Oznakowanie jest doskonale widoczne również po zmierzchu i podczas trudnych warunków pogodowych. Dzięki temu podczas pracy urządzenia można uniknąć zagrożenia dla zdrowia zarówno pracowników, jak i osób postronnych, które mogą się znaleźć w pobliżu strefy przeładunku.

Warto pamiętać, że takie oznaczenia są wymagane przez obowiązujące przepisy – chodzi o regulacje zawarte w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650).

Rampy przeładunkowe

Hydrauliczny zawór odcinający – awaryjny STOP

Podczas automatycznego poziomowania rampy przeładunkowej lub jej opuszczania do pierwotnego położenia może dojść do różnych niebezpiecznych sytuacji, lub po prostu do awarii urządzenia. Specjalny zawór odcinający STOP pozwala błyskawicznie zablokować sprzęt osobie obsługującej sterownik.

W konstrukcji przewidzieliśmy również rozwiązanie awaryjne na wypadek nagłego braku zasilania – jeśli podczas pracy urządzenia dojdzie do przerwy w dostawie prądu, platforma automatycznie zostanie zablokowana.

Odpowiednia sprężystość skrętna

Jest to jedna z najbardziej cenionych właściwości naszych ramp, ponieważ wymiernie wpływa na sprawność i bezpieczeństwo przeładunku towarów. Każdy model wyposażony jest w platformę o tzw. skrętnej sprężystości, co oznacza, że podczas przemieszczania po niej ładunków nie dochodzi do niekontrolowanych ruchów pomostu. Nawet jednostronne obciążenie rampy nie wpływa na jej stabilność – poprzez swoją sprężystość dostosowuje się do ruchów wywołanych nierównym obciążeniem i przez to zawsze idealnie przylega do skrzyni ładunkowej auta.

Dzięki temu cały proces transportowania towarów przebiega bez zakłóceń i bez ryzyka uszkodzenia wózków lub samego ładunku.

Precyzja i prosta obsługa

Jak widać, proponowane przez Prodock hydrauliczne rampy przeładunkowe umożliwiają precyzyjne niwelowanie różnicy poziomów między samochodem a magazynem. Są też wyjątkowo proste w obsłudze, ale nie są to ich jedyne zalety. Ich konstrukcja jest przemyślana, aby obsługa urządzenia była łatwa i bezpieczna w każdych warunkach. Na to bezpieczeństwo wpływ ma także solidne wykonanie platformy, która jest wzmocniona profilami usztywniającymi, a sam pomost pokryty jest blachą antypoślizgową.

Chcąc wyposażyć swoją firmę w rampy hydrauliczne, wybierz urządzenia zapewniające odpowiednie bezpieczeństwo dla Twoich pracowników oraz obsługiwanych przez nich ładunków. Dzięki temu unikniesz wielu problemów i zbędnych kosztów. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dopasować odpowiedni sprzęt do Twoich potrzeb!

Dodaj komentarz