magazyn-wysokiego-skladowania

Poznaj najważniejsze zasady BHP w magazynie wysokiego składowania

Prodock | 27 września 2023

Magazyny wysokiego składowania wymagają montażu wielokondygnacyjnych regałów, sięgających nawet kilkunastu metrów. Umieszczanie na nich ładunków generuje więc szereg różnych zagrożeń dla zdrowia i życia pracowników. Właśnie dlatego w takich obiektach szczególnego znaczenia nabiera przestrzeganie zasad BHP.

Czytaj więcej
brama magazyn

Bramy szybkobieżne: co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Prodock | 13 września 2023

Bramy szybkobieżne wyróżniają się szybkością otwierania i zamykania, dlatego doskonale sprawdzają się w obiektach, w których znaczenie ma sprawny transport wewnętrzny, ale też konieczność ograniczania strat ciepła. Ten rodzaj bram przemysłowych można więc spotkać zarówno w halach magazynowych, jak i przemysłowych.

Czytaj więcej
oznakowanie-podlogi-magazyn

Oznakowanie posadzki w magazynach — sprawdź, jak zrobić to prawidłowo

Prodock | 21 sierpnia 2023

Każdy magazyn powinien mieć oznakowanie poziome posadzki, które będzie wyznaczało ciągi komunikacyjne, czy też ostrzegało pracowników przed różnymi zagrożeniami. Przed jego wykonaniem warto jednak poznać przepisy, które dość precyzyjnie określają, jak powinno ono wyglądać, aby zapewniało odpowiednie bezpieczeństwo.

Czytaj więcej
magazyn konsolidacyjny

Dowiedz się, czym jest magazyn konsolidacyjny i jaką pełni rolę w logistyce

Prodock | 7 sierpnia 2023

Magazyny konsolidacyjne pełnią ważną rolę w logistyce, zwłaszcza w branży e-commerce. Ich zadaniem jest bowiem grupowanie pojedynczych zamówień w zbiorcze przesyłki do dalszego transportu. W usprawnieniu procesów w takich magazynach pomaga automatyzacja, w tym m.in. hydraulicznie podnoszone platformy przeładunkowe.

Czytaj więcej
transport-intermodalny

W jaki sposób transport intermodalny może usprawnić łańcuch dostaw?

Prodock | 19 lipca 2023

Od kilku lat w Polsce i całej Europie rośnie znaczenie transportu intermodalnego, który okazuje się bardziej wydajny na długich trasach niż tradycyjny transport drogowy. Co więcej, dzięki niemu można nie tylko usprawnić łańcuch dostaw i obniżyć koszty nawet o połowę, ale także lepiej chronić środowisko naturalne.

Czytaj więcej
bhp

Stanowisko załadowcze i rozładowcze a przepisy BHP

Prodock | 5 lipca 2023

Stanowisko załadowcze i rozładowcze powinno być tak zorganizowane, aby przeprowadzane na nim prace odbywały się w sposób bezpieczny. Wytyczne w tym zakresie znajdziemy choćby w przepisach BHP, które podpowiadają, jakie zastosować środki ochronne na rampie przeładunkowej celem obniżenia ryzyka różnych wypadków.

Czytaj więcej
wozek widlowy

Wózki widłowe – dlaczego to niezastąpiony sprzęt w halach magazynowych?

Prodock | 20 czerwca 2023

Transportowanie dużej ilości towarów między poszczególnymi strefami hali magazynowej byłoby dzisiaj bardzo trudne bez wózków widłowych. Warto jednak wiedzieć, że takie pojazdy pełnią także inne ważne funkcje, ponieważ pomagają m.in. przy załadunku i rozładunku aut dostawczych, a także układaniu towarów na półkach magazynowych.

Czytaj więcej
przegrody przeciwpożarowe

Przegrody przeciwpożarowe – ile powinno się ich znaleźć w magazynie?

Prodock | 5 czerwca 2023

Duża przestrzeń w magazynie powinna być podzielona na strefy pożarowe, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia w obiekcie. Barierą dla płomieni w takich strefach są nie tylko ściany o odpowiedniej odporności ogniowej, ale także specjalne przegrody przeciwpożarowe. Sprawdź, ile ich powinno być w budynku i od czego to zależy.

Czytaj więcej
rampa-hydrauliczna-platforma

Rampa przeładunkowa z hydraulicznie podnoszoną wargą – zobacz, dlaczego to świetny wybór!

Prodock | 18 maja 2023

Automatycznie sterowana rampa z hydraulicznie podnoszoną wargą coraz częściej zastępuje tradycyjne mostki przeładunkowe. Jej zaletą jest wygodniejsza obsługa, niewymagająca użycia siły ludzkich rąk, ale też większa funkcjonalność i możliwość sprawniejszej obsługi różnych samochodów dostawczych. Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej
doki-przeladunkowe-budowa

Czy dok przeładunkowy trzeba zgłaszać do UDT?

Prodock | 8 maja 2023

Nowoczesne doki przeładunkowe są obecnie montowane w niemal każdej hali magazynowej i przemysłowej. Kluczowym elementem doku jest rampa podnoszona hydraulicznie. Dlatego pojawia się wątpliwość, czy należy ją zgłosić do UDT, podobnie jak inne urządzenia służące do pionowego podnoszenia osób lub towarów. Sprawdź!

Czytaj więcej