doki

Czy znasz sposoby na zwiększenie efektywności pracy doków przeładunkowych?

Prodock | 21 marca 2024

Płynność procesów logistycznych to klucz do sukcesu każdej operacji magazynowej. Zobacz, jak odpowiednie wyposażenie doków, takie jak rampy przeładunkowe i fartuchy uszczelniające, w połączeniu ze szkoleniem pracowników może zwiększyć efektywność pracy. Zapoznaj się z artykułem, w którym przedstawiamy sposoby lepszego zarządzania załadunkiem i rozładunkiem.

Czytaj więcej
magazyn

Jak minimalizować straty energii w magazynie dzięki odpowiednim fartuchom uszczelniającym?

Prodock | 7 marca 2024

Zredukowanie zużycia energii w magazynach wcale nie musi być takie trudne. Wystarczy, że zamontujesz w dokach, platformach lub innych systemach przeładunkowych fartuchy uszczelniające Prodock. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jak zacząć oszczędzać energię przy wykorzystaniu tego niezawodnego rozwiązania!

Czytaj więcej
rampa przeladunkowa

Jak odpowiednio dobrać rampę przeładunkową i fartuch uszczelniający do swojego magazynu?

Prodock | 19 lutego 2024

Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednią rampę przeładunkową i fartuch uszczelniający dla swojego magazynu? Odkryj w naszym artykule praktyczne porady, które pomogą Ci zoptymalizować procesy logistyczne i zwiększyć bezpieczeństwo. Poznaj ważne kryteria wyboru tych komponentów infrastruktury magazynowej i związane z tym korzyści.

Czytaj więcej
Warehouse-Management-System

Jakie korzyści niesie za sobą zastosowanie systemów magazynowych typu WMS?

Prodock | 5 lutego 2024

Wdrażanie systemów magazynowych typu WMS może całkowicie zmienić oblicze Twojego magazynu, zwiększając jego wydajność i dokładność operacji. W naszym najnowszym artykule omawiamy szereg korzyści płynących z zastosowania tego rozwiązania, w tym usprawnienie procesów logistycznych oraz optymalizację zarządzania zapasami. 

Czytaj więcej
magazyn

Magazynowanie produktów krótkotrwałych — na czym polega metoda FEFO?

Prodock | 18 stycznia 2024

Metoda FEFO to sposób zarządzania zapasami w magazynie, która polecana jest dla firm obsługujących produkty krótkotrwałe. Dzięki niej można ograniczyć koszty wynikające z utraty ważności części artykułów. Wdrożenie metody FEFO wymaga odpowiedniego przygotowania magazynu, w tym także wyposażenia go w nowoczesne systemy przeładunkowe.

Czytaj więcej

Efekt byczego bicza — czym jest i czy można mu zapobiec?

Prodock | 4 stycznia 2024

Efekt byczego bicza to zjawisko w logistyce, które polega na nagłym wzroście zapasów u uczestników łańcucha dostaw. Jego główną przyczyną jest brak komunikacji między firmami, a także błędy w prognozowaniu popytu. Warto więc wiedzieć, jak zapobiegać temu zjawisku i jak przygotować magazyn na wypadek jego wystąpienia.

Czytaj więcej
doki

Serwis doków przeładunkowych przed sezonem zimowym — co warto wiedzieć?

Prodock | 21 grudnia 2023

Serwis doków przeładunkowych warto zaplanować przed rozpoczęciem zimy. Dzięki temu można je odpowiednio zabezpieczyć przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, zarówno za pomocą rutynowych prac konserwacyjnych, jak i naprawczych. 

Czytaj więcej
inwentaryzacja

Jak przeprowadzić inwentaryzację magazynu? Poznaj wskazówki ekspertów Prodock

Prodock | 7 grudnia 2023

Inwentaryzacja magazynu pomaga wykryć różne niezgodności między rzeczywistym stanem magazynowym a tym widniejącym w dokumentacji. Do przeprowadzenia takiego spisu z natury warto wykorzystać rozwiązania informatyczne, które znacznie go ułatwiają. 

Czytaj więcej
lancuch dostaw

Co warto wiedzieć o szczupłym łańcuchu dostaw (lean)?

Prodock | 27 listopada 2023

Szczupły łańcuch dostaw to metoda zarządzania, która skupia się na obniżeniu kosztów i poprawie wydajności wszystkich procesów zachodzących na etapie produkcji, logistyki i dystrybucji. Metodę tę można zatem wykorzystać także do zwiększenia wydajności magazynu i pomocne w tym zakresie okazują się systemy przeładunkowe.

Czytaj więcej
doki

Zatłoczone doki przeładunkowe — jakie są przyczyny i jak uniknąć tego problemu?

Prodock | 13 listopada 2023

Zatłoczone doki przeładunkowe powodują opóźnienia w łańcuchach dostaw oraz mogą generować dodatkowe koszty związane np. z zatrzymaniem pojazdów. W rozwiązaniu tego problemu pomaga wyposażenie doków w elementy usprawniające prace przeładunkowe, a także odpowiednie zaplanowanie okien czasowych na obsługę kolejnych aut.

Czytaj więcej