przeglady-dokow

Przeglądy ramp i doków – dlaczego są ważne?

Prodock | 20 września 2022

Doki i rampy przeładunkowe w magazynie mogą w każdej chwili ulec awarii i przez to utrudnić prowadzenie działalności, a nawet spowodować straty finansowe. Istnieją jednak sposoby zapobiegania ich usterkom. Kluczową w tym rolę odgrywa odpowiednie użytkowanie urządzeń rozładowczych oraz ich regularne przeglądy. 

Czytaj więcej
ochrona-przeciwpozarowa-w-magazynie

Ochrona przeciwpożarowa w magazynie: o czym warto pamiętać?

Prodock | 6 września 2022

Zapewnienie ochrony przeciwpożarowej w magazynie jest obowiązkiem wynikającym z przepisów. Do elementów systemu bezpieczeństwa ogniowego należą różne sygnalizatory i urządzenia gaśnicze, ale ważną rolę odgrywają także specjalne przegrody przeciwpożarowe, które skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia. 

Czytaj więcej
magazyn-branza-spozywcza

Optymalizacja magazynu w branży spożywczej

Prodock | 16 sierpnia 2022

Usprawnienie pracy magazynu dzięki optymalizacji to jeden z najważniejszych celów strategicznych wielu firm. Dowiedz się, jakie rozwiązania warto zastosować w Twoim przedsiębiorstwie, żeby poprawić logistykę magazynową. Skorzystaj z nowoczesnych technologii i wybierz najlepsze sposoby na optymalizację magazynu w branży spożywczej.

Czytaj więcej
magazyn-automatyczny

Co warto wiedzieć o automatycznych magazynach?

Prodock | 2 sierpnia 2022

Rozwój technologii wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. Nowoczesne systemy przeładunkowe to jeden z elementów automatyzacji pracy magazynów. Korzyści z takich działań odczują pracownicy oraz klienci. Sprawdź, jakie narzędzia możesz wykorzystać w swojej firmie, by skuteczniej prowadzić magazyn.

Czytaj więcej
doki-przeladunkowe-wyposazenie

Dodatkowe wyposażenie doku przeładunkowego – na co zwrócić uwagę?

Prodock | 18 lipca 2022

Doki przeładunkowe są montowane już niemal w każdym nowoczesnym magazynie, ponieważ usprawniają procesy związane z obsługą ciężarówek i dostarczanych przez nie ładunków. Warto jednak wyposażyć je w pewne elementy dodatkowe, które zwiększą ich funkcjonalność poprzez poprawę bezpieczeństwa i ergonomii pracy. 

Czytaj więcej
rozwiazania-do-magazynu

Energooszczędny magazyn – jak stworzyć odpowiednie warunki?

Prodock | 4 lipca 2022

Współczesne magazyny są energooszczędne, ponieważ redukcja zużywanej energii wpływa na obniżenie kosztów działalności i służy ochronie środowiska naturalnego. W osiągnięciu tego celu pomagają nowoczesne rozwiązania np. fartuchy uszczelniające, których montaż w strefie przeładunku towarów ogranicza straty ciepła. 

Czytaj więcej
rampy-zaladunkowe

Logistyka pierwszej i ostatniej mili — co warto o nich wiedzieć?

Prodock | 23 czerwca 2022

Łańcuch dostaw i jego wydajność to podstawa dobrze działającego przedsiębiorstwa. Duży wpływ na efekt końcowy ma logistyka pierwszej i ostatniej mili. Sprawdź, z jakich ogniw się składa i jak dokonywać ich optymalizacji, by efektywność firmy była wysoka, a klienci zadowoleni zarówno z produktu, jak i dostawy.

Czytaj więcej
przeladunek

Poznaj 3 metody zarządzania zapasami w magazynie

Prodock | 7 czerwca 2022

Każdy przedsiębiorca chce uniknąć strat w asortymencie, które są powodowane utratą jego ważności lub brakiem w magazynie. Dodatkowo koszty przechowywania uniemożliwiają gromadzenie dużych ilości towaru. W takiej sytuacji trzeba efektywnie zarządzać niezbędnymi zapasami.

Czytaj więcej
adr-magazyn

Magazynowanie materiałów ADR — co warto wiedzieć?

Prodock | 19 maja 2022

Nieodpowiednie przechowywanie materiałów niebezpiecznych może nieść bardzo poważne konsekwencje dla pracowników oraz działalności firmy. Zapewnienie bezpieczeństwa w magazynie ADR to podstawowy obowiązek właściciela. Sprawdź jakie kroki podjąć, by magazyn Twojej firmy był bezpieczny na każdym etapie procesu logistycznego.

Czytaj więcej
organizacja-magazynu

Poznaj 3 układy technologiczne magazynu

Prodock | 4 maja 2022

Organizacja pracy magazynu oraz dbanie o jego efektywność to podstawa każdej firmy. Najpopularniejsze układy technologiczne mają swoje wady oraz zalety. Każdy z nich musisz dobrać do wymagań swojego przedsiębiorstwa. Sprawdź wady i zalety 3 najpopularniejszych układów technologicznych magazynu.

Czytaj więcej