rampa-przeladunkowa

Projekt doków przeładunkowych – o czym musisz pamiętać?

Prodock | 20 stycznia 2022

Projekt doków przeładunkowych to pierwszy, ale i kluczowy moment powstawania każdego centrum logistycznego. Nie ma w nim miejsca na błędy. Unikniesz ich dzięki profesjonalnym rozwiązaniom od Prodocka. Poznaj kilka wskazówek, dzięki którym zaprojektujesz doki przeładunkowe idealnie dobrane do Twoich potrzeb.

Czytaj więcej
systemy-przeladunkowe

3 zasady efektywnego załadunku i rozładunku

Prodock | 5 stycznia 2022

Efektywny załadunek i załadunek to podstawa w logistyce. Dzięki zastosowaniu 3 zasad proces ten będzie bezproblemowy! Platformy przeładunkowe, domki przeładunkowe, rękawy uszczelniające, śluzy pneumatyczne czy mostki przeładunkowe – wybierz rozwiązanie Prodock dostosowane do Twoich potrzeb!

Czytaj więcej
magazyn-tranzytowy

Magazyn tranzytowy – co to jest? Podpowiadamy!

Prodock | 20 grudnia 2021

Magazyn tranzytowy jest specyficznym rodzajem obiektu magazynowego, ponieważ przeznaczony jest do tymczasowego składowania towarów. W jego organizacji najważniejszą rolę odgrywa strefa przyjęć i odbioru, w których sprawną obsługę ładunków ułatwiają nowoczesne systemy przeładunkowe jak np. rampy hydrauliczne. 

Czytaj więcej
magazyn-zima

Przygotuj magazyn na zimę razem z Prodock!

Prodock | 9 grudnia 2021

Przepisy BHP wymagają od pracodawców zapewnienia odpowiednich warunków pracy w czasie zimy. Dotyczy to także obiektów magazynowych, w których duża część czynności realizowana jest na zewnątrz. Warto wiedzieć, że odpowiednie urządzenia np. śluza uszczelniająca, mogą poprawić bezpieczeństwo i komfort pracy pracowników. 

Czytaj więcej
rampy-przeladunkowe

3 rozwiązania magazynowe, które pozwolą na zwiększenie wydajności pracy

Prodock | 23 listopada 2021

Usprawnienie pracy magazynu warto zacząć od strefy przeładunku. Najlepszym sposobem na zwiększenie jej wydajności jest montaż nowoczesnych urządzeń takich jak np. automatycznie sterowane bramy przemysłowe i rampy, które ułatwią pracę pracownikom czy też fartuchy uszczelniające, które zapewnią im komfort i bezpieczeństwo.  

Czytaj więcej
rampa-przeladunkowa

Serwis doków przeładunkowych czy kupno nowych? Podpowiadamy!

Prodock | 9 listopada 2021

Prawidłowe działanie wszystkich elementów doków przeładunkowych wpływa na przebieg pracy całego magazynu. Urządzenia te jednak naturalnie się zużywają i mogą ulegać różnym awariom. Najlepszym sposobem na uniknięcie takich problemów są regularne przeglądy sprzętu, przede wszystkim ramp oraz fartuchów uszczelniających. 

Czytaj więcej
rampy przeładunkowe

Magazyn a centrum logistyczne – poznaj zalety fulfillment center

Prodock | 26 października 2021

Centrum logistyczne to nowoczesna forma magazynu, która pełni od niego znacznie więcej funkcji. Sprawne działanie takiego obiektu wymaga zastosowania w nim innowacyjnych rozwiązań pomagających zautomatyzować poszczególne procesy oraz wyposażenia go w nowoczesną infrastrukturę, a więc także w systemy przeładunkowe. 

Czytaj więcej
budowa rampy

Co powinieneś wiedzieć o cross dockingu?

Prodock | 14 października 2021

Cross docking to sposób dystrybucji towarów, w którym magazyn pełni wyłącznie funkcje przeładunkowe, a więc bez świadczenia usług składowania. Sprawdź, dlaczego magazyny typu cross dock cieszą się coraz większą popularnością i w jaki sposób zaprojektować taki obiekt, wykorzystując systemy przeładunkowe od Prodock. 

Czytaj więcej
organizacja magazynu

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w magazynie? Poznaj porady ekspertów Prodock

Prodock | 27 września 2021

Właściwe zadbanie o bezpieczeństwo w magazynie obniża ryzyko groźnych wypadków przy pracy oraz kosztownych przypadków zniszczenia towarów. Sprawdź, jak możesz zwiększyć ochronę ludzi i mienia w obiekcie magazynowym oraz dlaczego warto w tym celu zainwestować w nowoczesną infrastrukturę np. systemy przeładunkowe. 

Czytaj więcej
wyposażenie magazynu

Układ planimetryczny w magazynie. Co daje podział na strefy?

Prodock | 7 września 2021

Podzielenie magazynu na strefy pomaga zarządzać wszystkimi procesami w obiekcie, a więc przeładunkiem, przyjmowaniem, składowaniem i wydawaniem towarów. Sprawdź, jak wykonać układ planimetryczny magazynu, czyli jak podzielić go na strefy, a także jak je wyposażyć, by usprawnić przebieg wszystkich prac. 

Czytaj więcej