Przeładunkowa rampa hydrauliczna – kiedy warto z niej korzystać?

Przeładunkowe rampy Hydrauliczne

Do najbardziej funkcjonalnych urządzeń ułatwiających odbiór towarów w magazynach i halach bez wątpienia należą rampy przeładunkowe. Ponieważ są automatycznie sterowane, coraz częściej wypierają ręcznie obsługiwane mostki sprężynowe. Zapewniają wygodę pracownikom i znacznie większą wydajność prac. Jeśli właśnie zastanawiasz się nad zakupem takiego nowoczesnego sprzętu, dowiedz się, kiedy rzeczywiście warto w nie wyposażyć swoją firmę.

Do czego służy rampa hydrauliczna?

Urządzenia takie jak mostki i rampy hydrauliczne służą temu, aby ułatwić przeładunek towarów dostarczanych samochodami do hal i magazynów. Chodzi głównie o to, żeby w miarę sprawnie połączyć płaszczyznę skrzyni ładunkowej auta z obiektem magazynowym. W ten sposób można przetransportować towar przy pomocy wózków do wnętrza budynku przez bramę przemysłową.

Popularnym na to sposobem były przez długi czas mostki przeładunkowe, które zresztą stosowane są do dzisiaj. Te proste klapy opuszcza się z rampy magazynowej na podłogę naczepy samochodowej i w ten sposób osiąga ciąg komunikacyjny. Jednak mostki trzeba obsługiwać ręcznie. Do tego są to konstrukcje, których nie można zastosować przy większych różnicach w wysokościach między podłogą auta a poziomem hali.

Powyższe problemy rozwiązuje automatycznie sterowana rampa hydrauliczna. Jej funkcjonalność jest dokładnie taka sama jak mostka – oprócz stworzenia ciągu komunikacyjnego między autem a magazynem ma za zadanie wyrównać różnicę poziomów między nimi. Tyle że w jej przypadku różnica ta może wynosić nawet kilkanaście procent. Dodatkowo urządzenie to oferuje znacznie więcej udogodnień niż prosta klapa sprężynowa.

Przeładunkowa rampa hydrauliczna

Największe zalety rampy przeładunkowej

Nowoczesne rampy rozładunkowe to konstrukcje składające się z solidnej stalowej platformy, systemu hydraulicznego i sterownika. Ich bardziej skomplikowana budowa niż mostków skutkuje większą funkcjonalnością. Układ hydrauliczny wyposażony w siłowniki pozwala bowiem automatycznie podnieść platformę do pożądanego poziomu, a także wysunąć specjalną wargę. Dzięki niej uzyskuje się niemal idealnie płaską powierzchnię na łączeniu podestu z podłożem skrzyni ładunkowej samochodu.

Opisane wyżej rozwiązania sprawiają, że korzystanie z rampy hydraulicznej ma wiele zalet. Do najważniejszych z nich należą:

  • wygodna, automatyczna obsługa bez konieczności użycia siły ludzkich mięśni,

  • możliwość precyzyjnego stworzenia idealnie prostego ciągu komunikacyjnego między samochodem a magazynem, po którym można bez problemu przetransportować ładunek wózkiem widłowym lub paletowym,

  • zastosowanie przy większej różnicy poziomów między samochodem a halą magazynową,

  • sprężystość konstrukcji skutkująca odpornością na odkształcenia poprzeczne i wytrzymałością na jednostronne obciążenia (platforma zawsze zachowuje swoje płaskie położenie).

Takie nowoczesne rampy przeładunkowe z podnoszoną wargą proponuje nasza firma. W ofercie mamy różne modele tych urządzeń m.in. ramowe oraz konsolowe.

Gdzie najlepiej sprawdzają się rampy przeładunkowe?

Opisane wyżej urządzenia stosowane są dzisiaj już w wielu magazynach i halach na świecie. Znacznie podnoszą sprawność obsługi przeładunków i okazują się dużo bardziej funkcjonalne od zwykłych mostków przeładunkowych. W Polsce doceniło je także już wiele firm, dlatego spotkać je można zarówno w dużych centrach logistycznych, halach produkcyjnych, jak i przy niewielkich hurtowniach. Urządzenia te są już standardowo wykorzystywane jako elementy całych systemów przeładunkowych, takich jak doki czy domki.

Rampy hydrauliczne sprawdzą się w Twojej firmie, jeśli zależy Ci na szybkim i sprawnym przeładunku towarów dostarczanych lub odbieranych samochodami. Ze względu na automatyczne sterowanie oraz nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne sprzęt będzie wręcz niezastąpiony do obsługi dużej liczby różnego rodzaju aut dostawczych. Przede wszystkim dlatego, że pozwoli sprawnie i bez zbędnego wysiłku ze strony osób obsługujących rozładunek przeprowadzić całą procedurę z użyciem wózków. To z kolei przełoży się na większą wydajność Twojego magazynu.

Dodaj komentarz