Czym wyróżnia się wysokiej jakości rampa przeładunkowa?

W logistyce załadunek i wyładunek musi odbywać się sprawnie, w optymalnych, bezpiecznych warunkach. Coraz nowocześniejsze rozwiązania dla logistyki pozwalają przenieść usługi transportowe oraz magazynowe na wyższy poz. Jeśli chcesz szybciej, a także skuteczniej obsługiwać rozładowywanie transportów, z pomocą przyjdzie Ci nowoczesna rampa hydrauliczna. Sięgnij po wsparcie technologiczne w swoim magazynie, hurtowni czy punkcie spedycji.

Rampa przeładunkowa najwyższej jakości – czyli jaka?

Najważniejszym zadaniem ramp przeładunkowych jest wyrównanie poziomu pomiędzy platformą samochodu a pomieszczeniem magazynu. Dzięki niej powstaje stabilny łącznik. W przypadku zastosowania ruchomego pomostu uzyskuje się wyrównaną płaszczyznę umożliwiającą przemieszczanie towarów, a także ruch urządzeń rozładunkowych w bezpiecznych warunkach. Dlatego do najważniejszych atutów, jakie wyróżniają rampy rozładunkowe, należą:

 • możliwość idealnego dopasowania do ładowni samochodu i wnętrza magazynowego,
 • łatwa obsługa przy pomocy hydraulicznych rozwiązań,
 • kompatybilność z innymi elementami systemu rozładunkowego (np. z fartuchem uszczelniającym),
 • trwałe, sprawdzające się w częstym użytkowaniu materiały konstrukcyjne,
 • oznakowanie i rozwiązania sprzyjające bezpieczeństwu oraz komfortowi pracy.

Jak spełnienie tych warunków wygląda w praktyce? Sprawdźmy szczegóły związane z zastosowaniem produktów z oferty Prodock.

System przyjazny użytkownikowi

Podstawowym przeznaczeniem zaawansowanego pomostu do rozładunku jest dopasowanie do obu elementów: samochodu oraz progu przestrzeni magazynowej. W produkcji zwróciliśmy szczególną uwagę na materiały wysokiej jakości, solidną hydraulikę oraz kilka specjalnych zabezpieczeń. Dzięki temu zarówno przygotowanie rampy, jak i praca na jej powierzchni odbywa się w sprzyjających warunkach. Do tego dochodzi dopasowany fartuch uszczelniający – osłona konstrukcji chroniąca przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznym. Szczególną rolę w użytkowaniu ramp odgrywają zasady BHP. Dlatego zaopatrzono je w wymagane przepisami, funkcjonalne zabezpieczenia:

 • hydrauliczny zawór awaryjny STOP,
 • żółto-czarne oznakowanie krawędzi i miejsc niebezpiecznych,
 • blachy ochronne po bokach,
 • podporę serwisową,
 • blokadę i reset zespołu rampy w przypadku awarii i braku prądu,
 • układ sprężystości skrętnej, który odpowiada za równe położenie pomostu nawet w wypadku jednostronnego obciążenia.

Solidne wykonanie

Pomost został wykonany ze wzmocnionej, antypoślizgowej blachy, dzięki czemu daje solidne oparcie dla osób i urządzeń poruszających się po jego powierzchni. Platforma opiera się na samonośnej ramie ze wzmocnionych profili. Rampa przeładunkowa ma też wysuwaną wargę z równie solidnego materiału, którą obsługuje niezależny siłownik. Użyteczny element zespolony z platformą opiera się na krawędziach łączonych płaszczyzn – to najlepszy sposób, aby ustabilizować układ służący do wyładunku.

Całość po piaskowaniu pokryto antykorozyjnym zabezpieczeniem w postaci lakieru dwuskładnikowego w kolorze RAL 9005 (czarny). Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą systemu hydraulicznego z wygodnym panelem sterowania. Rampa z trzema lub więcej siłownikami to bezawaryjny sprzęt o specjalistycznym przeznaczeniu. Dzięki sprawdzonemu systemowi niskociśnieniowemu zawsze ustawi się w optymalnej pozycji i sprawi, że wyładunek odbędzie się dużo szybciej, a także z mniejszym wysiłkiem.

Dopasowanie do innych konstrukcji

Wszystkie urządzenia z naszej oferty tworzą zintegrowany system. Wysokiej jakości rampę przeładunkową od Prodock możesz połączyć z dodatkowym zabezpieczeniem. Fartuchy uszczelniające rozpięte pomiędzy naczepą samochodu dostawczego a bramą magazynu stworzą domek przeładunkowy, dzięki czemu poprowadzisz prace niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. W ten sposób zyskasz dodatkową ochronę – zarówno ładunku, jak i pracowników. Konstrukcja ramp hydraulicznych i fartuchów została dopasowana tak, aby tworzyły kompatybilny układ służący do świadczenia zaawansowanych usług logistycznych.

Zaufaj rozwiązaniom od doświadczonych ekspertów

Od wielu lat oferujemy technologiczne wsparcie dla firm zajmujących się handlem, transportem, spedycją i magazynowaniem produktów. Każda z naszych ramp przeładunkowych to doskonałe rozwiązanie na usprawnienie pracy osób zajmujących się załadunkiem i wyładunkiem towarów. Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Sprawdź nasze rozwiązania, które przekładają się również na obsługę większej ilości zamówień!

Dodaj komentarz