Uszczelnienia bram w dokach przeładunkowych. Dlaczego są tak ważne?

Rozładunek w magazynach i centrach logistycznych trwa przez 24/h – niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. Przebiega dużo sprawniej, gdy w dokach światło bramy uzupełnia fartuch uszczelniający. Najczęściej jego zalety dostrzega się podczas skrajnych warunków atmosferycznych:

  • ulewnych deszczy,
  • śnieżyc,
  • silnego wiatru,
  • dużej wilgotności powietrza.

Jednak nawet wtedy, gdy tego nie widać, odpowiednio dobrane uszczelnienie zabezpiecza pracowników i towar przed różnicami temperatury. Wybierz więc rozwiązanie najlepsze dla Twojego magazynu czy punktu przeładunkowego!

Szczelnie, czyli dobrze!

Dziś trudno wyobrazić sobie bramę przy rampie bez odpowiedniej izolacji. Podstawowym zadaniem fartuchów montowanych bezpośrednio przy stanowisku jest odcięcie przestrzeni wokół zadokowanego samochodu od wnętrza. Dzięki temu można przeprowadzić bezpieczne opróżnienie ładowni bez oglądana się na warunki panujące na zewnątrz. Nowoczesne konstrukcje nie tylko osłaniają otwartą bramę przed podmuchami wiatru. Najnowocześniejsze fartuchy to złożone modele pneumatyczne DP, które dokładnie wypełniają przestrzeń między obrysem naczepy a światłem bramy. Dzięki temu podczas rozładunku przestrzeń zewnętrzna i wewnętrzna mogą funkcjonować w stu procentach niezależnie.

Ochrona towaru przed czynnikami atmosferycznymi

Dobrze skonfigurowana rampa przeładunkowa powinna zadziałać jak szczelna gródź, zwłaszcza w przy towarach szczególnie wrażliwych na wahania temperatury. W takim wypadku najlepiej zamontować fartuchy uszczelniające z ociepleniem DSO lub z poduszkami pneumatycznymi. Jednak w innych branżach wystarczy nieprzepuszczalna osłona układająca się w taki sposób, aby podczas deszczu lub śnieżycy nie dopuścić do zawiewania opadów do środka i odprowadzać wodę na zewnątrz. Wówczas najlepiej wybrać model DS (mechaniczny), który również zredukuje do zera oddziaływanie gwałtownych zjawisk pogodowych na wnętrze hali. Dzięki fartuchom w miejscu dokowania tworzą się domki przeładunkowe, izolujące od podmuchów i zaciekania.

Oszczędność kosztów energii

Oprócz zabezpieczenia wnętrza magazynu przed niesprzyjającą pogodą śluzy uszczelniające odgrywają ważną rolę w oszczędzaniu ciepła. Mostki przeładunkowe to potencjalnie najsłabsze punkty, jeśli chodzi o bilans energetyczny hali. Montaż fartuchów w bramach oznacza także mniejsze rachunki za energię. Nawet podstawowe fartuchy mechaniczne DS z górnymi i bocznymi powierzchniami wzmocnionymi włóknem poliestrowym zapewniają różnicę temperatur pomiędzy strefą dokowania i rozładunku. W wersji ocieplanej dochodzi do mniejszych strat ciepła, a najlepsze wyniki, jeśli chodzi o izolację termiczną, osiąga model pneumatyczny. Sprawdź, na jakie oszczędności możesz liczyć w przypadku wyboru konkretnego modelu z naszego katalogu.

Uniwersalne i praktyczne zastosowanie

Fartuchy uszczelniające ułatwiają dokowanie samochodów ciężarowych. Za sprawą białych pasów kierunkowych platformy przeładunkowe stają się również czytelniej oznakowane. Montaż osłon w grodziach hal magazynowych czy centrów logistycznych to również gwarancja porządku i dobrej organizacji pracy niezależnie od warunków atmosferycznych. Wszystkie modele z naszej oferty łączy możliwość montowania w bramach o różnych wymiarach. Dlatego każdy właściciel bądź użytkownik hali z dostawami powinien sprawdzić naszą ofertę. Gwarantujemy szerokie możliwości instalacji fartuchów na stanowiskach do rozładunku.

Prodock – jakość i solidność

Współpracujemy zarówno z niewielkimi hurtowniami, jak i ogromnymi magazynami, w których mostki przeładunkowe to podstawowy element wyposażenia. Nasze produkty sprawdzają się w codziennym, intensywnym użytkowaniu, dlatego możemy je polecić każdemu przedsiębiorcy zajmującemu się spedycją, logistyką, handlem hurtowym czy usługami magazynowymi. W tych branżach znajdą zastosowanie fartuchy uszczelniające do platform i bram do wyładunku. Ponadto proponujemy:

  • idealne dopasowanie przednich oraz bocznych płaszczy do naczep,
  • odcięcie przestrzeni magazynowej od warunków panujących na zewnątrz,
  • oszczędności w rachunkach za energię,
  • bezpieczeństwo pracowników i frachtu.

Sprawdź, jak możesz usprawnić rozładunek, a także poprawić organizację pracy w magazynach z produktami i usługami Prodock!

Dodaj komentarz