Czym wyróżniają się przemysłowe bramy segmentowe od Prodock?

brama segmentowa

W obiektach obsługujących przeładunek towarów doskonale sprawdzają się bramy segmentowe. Dzięki specjalnej konstrukcji ich otwieranie oraz zamykanie odbywa się automatycznie bez zabierania wolnej przestrzeni zarówno wewnątrz magazynu, jak i od zewnątrz. Sprawdź, czym wyróżniają się takie bramy przemysłowe dostarczane przez Prodock i dlaczego warto je zamontować w budynkach wyposażonych w nowoczesne systemy przeładunkowe.

Czym są i wyróżniają się bramy segmentowe?

Wejście do magazynu lub hali przemysłowej powinno być zabezpieczone przegrodą chroniącą wnętrze przed niską temperaturą i wizytami niepowołanych osób. Doskonale do tego celu nadają się nowoczesne bramy segmentowe, które można montować także przy konstrukcjach, takich jak rampy przeładunkowe, czy doki.

Najprościej tłumacząc, są to bramy działające pionowo. Ich otwarcie polega na przesunięciu poziomych segmentów wzdłuż prowadnic do góry i zatrzymaniu całej konstrukcji tuż nad otworem od wewnętrznej strony pomieszczenia. Analogicznie przebiega proces zamykania bramy – jej segmenty są opuszczane w dół, aż do szczelnego zabezpieczenia. W zależności od potrzeb segmentowa brama przemysłowa może być zamykana ręcznie lub z użyciem napędu elektrycznego.

W Prodock możesz zamówić nowoczesne modele takich urządzeń, które odznaczają się szczególnymi właściwościami izolacyjnymi oraz rozwiązaniami podnoszącymi bezpieczeństwo ich użytkowania. Poniżej poznasz najważniejsze zalety bram segmentowych Thermo.

Znakomite właściwości izolacyjne

W naszym klimacie stanowiska przeładunkowe w magazynach coraz częściej wyposażane są w fartuchy uszczelniające, które chronią towar oraz pracowników przed deszczem i wiatrem, ale przy okazji również przed wychłodzeniem wnętrza obiektu. W ogrzewanym lub klimatyzowanym obiekcie przemysłowym warto ograniczyć do minimum straty ciepła także w inny sposób. Zapewnia to nasza brama segmentowa Thermo o podwyższonych właściwościach izolacyjnych. Wynikają one z zastosowania grubych paneli (40 mm), które nie mają mostków termicznych. Dodatkowym zabezpieczeniem są uszczelnienia – dolne, górne, na prowadnicach oraz pomiędzy segmentami.

Dzięki zastosowaniu takiej technologii nasze bramy przemysłowe mają współczynnik przenikania ciepła na poziomie 1,07 W/m², a więc korzystniejszy nawet o 20% od tego w standardowych konstrukcjach. To przekłada się na mniejsze straty ciepła, a więc także na niższe koszty energii.

Bramy przemysłowe segmentowe

Odpowiednie zabezpieczenia

Przy intensywnej eksploatacji konstrukcji, jaką jest brama przemysłowa, kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo jej obsługi. Pod tym względem nasze urządzenie również wyróżnia się na tle konkurencji, ponieważ wyposażyliśmy je w szereg różnych zabezpieczeń. Do najważniejszych z nich należą:

  • profilowane panele chroniące przed przytrzaśnięciem palców podczas otwierania i zamykania bramy,

  • prowadnice zapobiegające wypadaniu rolek,

  • hamulec bezpieczeństwa – dzięki niemu konstrukcja nie opada w przypadku awarii,

  • automatyczne podnoszenie bramy napędzanej elektrycznie w przypadku napotkania przeszkody,

  • łańcuch otwierania awaryjnego – na wypadek braku zasilania elektrycznego.

Dzięki takim rozwiązaniom obniża się do minimum ryzyko wypadków lub uszkodzenia mienia. Zabezpieczenia chronią również samą konstrukcję, co wpływa na jej bezawaryjne użytkowanie oraz długą żywotność.

Najwyższa jakość wykonania

Zadbaliśmy o najwyższą jakość materiałów i precyzję wykonania naszych bram, chcąc dostarczać produkt o podwyższonych właściwościach izolacyjnych. Przy okazji zapewniliśmy konstrukcjom wyjątkową solidność i trwałość. Panele bram wykonane są z wysokogatunkowej stali, a ich rdzeń wypełnia pianka poliuretanowa. Zarówno okucia, jak i szyny prowadzące wytworzone są ze stali ocynkowanej odpornej na korozję.

Szukasz solidnej bramy przemysłowej o podwyższonych właściwościach izolacyjnych?

Model Thermo z pewnością zaspokoi Twoje oczekiwania. Również wygląd naszych konstrukcji zadowoli najbardziej wymagających klientów – wyposażyliśmy je w panele o wzorze woodgrain, które na życzenie mogą być pomalowane na dowolny kolor z palety RAL. Brama segmentowa może także zawierać okna oraz drzwi. Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci możliwości dostosowania konstrukcji do konkretnych potrzeb.

Dodaj komentarz