Poznaj bramy przesuwne od Prodock! Zabezpieczenia, sterowanie i parametry

Klienci zamawiający u nas platformy przeładunkowe mają możliwość wyposażenia swoich obiektów także w inne praktyczne konstrukcje ułatwiające codzienną pracę przy transportowaniu i magazynowaniu towarów. Przykładem są nowoczesne bramy przesuwne, które wyróżniają się komfortową obsługą oraz wzmocnioną konstrukcją. Ponadto skutecznie chronią przed wiatrem, zimnem i hałasem. Sprawdź więc, jakie modele takich bram znajdziesz w naszej ofercie i gdzie warto je zamontować!

Czym jest i wyróżnia się brama przesuwna?

Do zabezpieczania przegród wewnętrznych i zewnętrznych w halach przemysłowych i magazynowych najczęściej stosowane są właśnie bramy przesuwne. Ich konstrukcja pozwala na szybkie otwieranie i zamykanie skrzydła wzdłuż prowadnicy zamontowanej równolegle do ściany, a więc bez zajmowania miejsca z przestrzeni wokół otworu. Jest to szczególnie ważna zaleta w miejscach, gdzie magazynuje się towar. Ułatwia to manewrowanie wózkami widłowymi oraz prace przeładunkowe. Pozwala także optymalnie wykorzystać powierzchnię użytkową hali.

Jakie bramy oferujemy?

W Prodock proponujemy bramy przesuwne w wersji jednoskrzydłowej i dwuskrzydłowej.

W obu przypadkach są one bardzo proste w montażu i równie łatwe w obsłudze. Ich atutem jest lekka konstrukcja podwieszana do nadproża, którą stabilizują specjalne rolki montowane do posadzki. Górna prowadnica jest wyposażona w odbojniki, a więc nie ma ryzyka, że podczas gwałtownego otwierania brama wysunie się poza szyny prowadzące. Nasze produkty wyposażone są standardowo w zabezpieczenia – w postaci czynnego i biernego ryglowania – zarówno w górnej, jak i dolnej części skrzydła. Dlatego zapewniają skuteczną ochronę wejścia do danego pomieszczenia lub obiektu.

Mogą być stosowane także jako bramy przy platformie przeładunkowej, ponieważ są zbudowane w technologii zapewniającej im wysoką odporność na działanie czynników zewnętrznych. Czyli na:

  • uderzenia mechaniczne,

  • niskie temperatury,

  • silne podmuchy wiatru,

  • deszcz.

Oferujemy dwa modele bram o różnym stopniu izolacyjności – Thermo i Thermo Plus.

Brama przesuwna Thermo

Brama przesuwna Thermo

Ten model bramy zbudowany jest ze stalowych kształtowników ocynkowanych, które wypełnione są profilowaną blachą stalową oraz izolacją termiczną. Sam płaszcz może być polakierowany na dowolny kolor ze standardowej palety RAL. Dodatkowo na życzenie klienta możemy wyposażyć konstrukcję w drzwi przejściowe, różnego rodzaju przeszklenia, a także kratki wentylacyjne.

Bramę przesuwną Thermo polecamy do wszelkiego rodzaju hal i obiektów przemysłowych, magazynowych oraz gospodarczych. Dzięki warstwie izolacyjnej konstrukcja ogranicza straty energii, pomagając utrzymać odpowiednie warunki termiczne w pomieszczeniach. Jest także bardzo solidna i wytrzymała nawet na bardzo intensywną eksploatację.

Brama przesuwna Thermo Plus

Brama przesuwna Thermo Plus wyróżnia się zwiększonymi walorami pod względem izolacyjności. Jej skrzydła również zbudowane są z paneli z blachy ocynkowanej, ale o grubości aż 40 mm. Ich wnętrze jest wypełnione pianką poliuretanową o wysokiej gęstości. Dzięki temu skrzydła zapewniają znacznie lepszą ochronę termiczną, ale także mają wysoką dźwiękochłonność.

Model tej bramy warto zastosować w przegrodach pomiędzy pomieszczeniami o wysokim poziomie hałasu lub wymagających wyjątkowej ochrony przed stratami energii. Doskonale nadają się również jako osłona wjazdów zewnętrznych, na przykład przy stanowiskach wyposażonych w systemy przeładunkowe.

Szerokie możliwości, jakościowe rozwiązania

Bramy przesuwne, które proponujemy, to nowoczesne i niezawodne konstrukcje przeznaczone do użytku profesjonalnego. Ich wyróżnikami są:

  • wysoka jakość zastosowanych materiałów,

  • dodatkowe warstwy izolacyjne,

  • a także precyzyjne wykończenie z zadbaniem o najmniejsze szczegóły, co gwarantuje ich łatwą obsługę oraz długą żywotność.

W szczególności polecamy je klientom wykorzystującym nasze systemy przeładunkowe. Jako producent takich elementów możemy zaproponować Ci bramy przemysłowe o różnych parametrach i wykończone według określonych preferencji. Skontaktuj się z nami, a przedstawimy wszystkie warianty takich konstrukcji i doradzimy najlepsze rozwiązania dla Twojego przedsiębiorstwa!

Dodaj komentarz