Rodzaje bram przemysłowych. Która z nich będzie dla Ciebie najlepsza?

Rodzaje bram przemysłowych

Nowoczesne bramy przemysłowe spotkasz dzisiaj we wszelkiego rodzaju halach produkcyjnych i magazynowych. Konstrukcje te służą do oddzielania przestrzeni wewnątrz obiektu, a także zabezpieczania otworów prowadzących na zewnątrz. Bardzo często są w nie wyposażone także systemy przeładunkowe. W Prodock proponujemy kilka wariantów takich bram. Poznaj najważniejsze ich modele i wybierz najlepszy dla swojej firmy. 

Jakie bramy przemysłowe znajdziesz w ofercie Prodock?

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań dla magazynów i centrów logistycznych zadbaliśmy o to, żeby nasi klienci mieli dostęp do różnych bram przemysłowych. Nowoczesne systemy przeładunkowe wymagają zastosowania odpowiednich konstrukcji. W przypadku bram chodzi o zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa pracy przy transporcie towarów na odcinku między rampą a halą magazynową, a także właściwe zabezpieczenie wnętrza obiektu przed czynnikami z zewnątrz.

W naszych rozwiązaniach platformy przeładunkowe najczęściej są połączone z konstrukcjami, takimi jak:

  • bramy segmentowe,

  • bramy rolowane,

  • bramy szybkobieżne.

Oprócz tego w ofercie zebraliśmy bramy przesuwne oraz kraty rolowane, które przydają się do zabezpieczania i odgradzania przestrzeni w innych miejscach w zakładzie.

Gdzie szczególnie sprawdzają się bramy przemysłowe?

Bramy segmentowe

Sprawdzają się jako bramy zewnętrze we wszelkich obiektach przemysłowych. Proponowany przez nas model Thermo jest wykonany z grubych paneli stalowych typu woodgrain, które eliminują ryzyko powstawania mostków termicznych, a więc świetnie zabezpieczają wnętrze przed stratami energii.

Bramy rolowane z napędem elektrycznym

To idealne rozwiązanie do zabezpieczania wejść do magazynów i sklepów, również w miejscach przeładunku towarów. Ich zaletą jest niski koszt, wygodna i prosta obsługa, a także oszczędność powierzchni użytkowej.

Bramy szybkobieżne

W miejscach, gdzie systemy przeładunkowe muszą obsługiwać dostawy towarów z dużą częstotliwością, sprawdzają się bramy szybkobieżne. Ich zaletą jest błyskawiczne otwieranie i zamykanie, które zapobiega wymianie powietrza, a więc także wychładzaniu się lub ogrzewaniu wnętrza w zależności od pory roku. Konstrukcje te ograniczają straty energii do minimum i są szczególnie polecane do magazynów spożywczych i chłodni.

Bramy przesuwne

To ekonomiczne i uniwersalne konstrukcje do odgradzania przestrzeni wewnątrz hal produkcyjnych i magazynowych. Obsługiwane są ręcznie, ale w wygodny sposób – dzięki prowadnicom. Ich dużą zaletą jest solidna konstrukcja, która stanowi skuteczną barierę przed hałasem, kurzem i innymi czynnikami.

Do zabezpieczania obiektów od zewnątrz, a także terenów przemysłowych, przydają się z kolei kraty rolowane. W Prodock proponujemy je w różnych rozmiarach i wyposażamy w napędy oraz zamki blokujące.

Bramy przemysłowe Prodock

Czym wyróżniają się bramy przemysłowe od Prodock?

Bramy przemysłowe od Prodock to produkty, które mają odmienne parametry techniczne i różny zakres funkcjonalności. To najważniejsza zaleta naszej oferty, ponieważ umożliwia dopasowanie konstrukcji precyzyjnie do potrzeb i warunków technicznych obiektu.

Nasze bramy wyróżniają się nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak:

  • sterowniki,

  • napędy elektryczne,

  • automatyczne blokady,

  • i systemy bezpieczeństwa.

Dzięki nim obsługa urządzeń jest prosta, wygodna oraz bezpieczna dla ludzi, a także towarów. Takie konstrukcje poprawiają warunki pracy, usprawniają obsługę przeładunku i zwiększają wydajność magazynu.

Zaletą bram przemysłowych od Prodock jest również wysoka jakość zastosowanych w nich materiałów i precyzyjne wykonanie – to przekłada się na wyjątkową wytrzymałość konstrukcji przystosowanych do pracy w trudnych warunkach, o wysokim natężeniu przeładunków.

Dlaczego warto wybrać nasze bramy przemysłowe?

Wybierając bramy przemysłowe od Prodock, masz pewność, że będą to solidne, nowoczesne urządzenia, które wyróżniają się funkcjonalnością, wygodną obsługą i niezawodnością nawet przy intensywnym użytkowaniu. Jeśli chodzi o platformy przeładunkowe, dostarczymy kompleksowe rozwiązania składające się z kompatybilnych elementów, takich jak:

  • bramy,

  • rampy,

  • czy fartuchy uszczelniające.

Skontaktuj się z nami, a zaproponujemy rozwiązania dopasowane do potrzeb Twojej firmy!

Dodaj komentarz