Bramy szybkobieżne od Prodock. Poznaj ich rodzaje, parametry i właściwości

Bramy szybkobieżne

W niektórych miejscach systemy przeładunkowe wymagają zastosowania specjalnych rozwiązań. Przykładem są magazyny, w których duże znaczenie ma utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz. Transportowanie towarów z platformy zewnętrznej do takich obiektów wiąże się z koniecznością częstego otwierania bramy, co naturalnie wpływa na zmianę panujących w nich warunków. Rozwiązaniem tego problemu są bramy szybkobieżne. Sprawdź, jak działają takie konstrukcje, kiedy warto je zastosować, a także jakie modele są dostępne w ofercie Prodock.

Czym są bramy szybkobieżne?

Bramy szybkobieżne to rodzaj bram przemysłowych, które wyróżniają się krótkim czasem otwierania i zamykania. Są konstrukcjami rolowanymi, a więc składają się z ramy i płaszcza umieszczonego na prowadnicach. Jest on opuszczany lub podnoszony i zwijany do kasety znajdującej się nad górnym profilem. W porównaniu do standardowych modeli brama szybkobieżna podnosi się i opuszcza ze znacznie większą prędkością wynoszącą około 1m/s.

Tego rodzaju konstrukcje stosowane są zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W szczególności służą do odgradzania przestrzeni, w których powinny być zachowane odpowiednie warunki. Najlepszym przykładem zastosowania takich rozwiązań są chłodnie, przy których zainstalowane są platformy przeładunkowe. Każdorazowa dostawa lub odbiór towarów powoduje konieczność otwarcia bramy. Skutkuje to przepływem cieplejszego powietrza do wewnątrz, a więc też stratami energii. Model szybkobieżny, który błyskawicznie się otwiera i zamyka po przejechaniu przez nią wózka widłowego, skutecznie temu zapobiega.

W Prodock znajdziesz trzy warianty takich bram, które doskonale uzupełniają profesjonalne systemy przeładunkowe w halach przemysłowych i centrach logistycznych. Za chwilę dowiesz się, czym różnią się poszczególne konstrukcje i w jakich miejscach warto je zamontować.

Bramy rolowane szybkobieżne

Model Economic

Economic to najprostsza brama szybkobieżna, która zgodnie z nazwą, wyróżnia się również atrakcyjną ceną. Polecamy ją do ciągów komunikacyjnych wewnątrz budynków, ale także przy platformach przeładunkowych, gdzie obsługiwane są lżejsze ładunki z umiarkowaną częstotliwością. Jest to model przeznaczony do mniejszych otworów o wielkości do 12,25 m2.

Brama charakteryzuje się prostą, lecz solidną konstrukcją składającą się z ramy oraz płaszcza ze wzmocnionego tworzywa PCV, który umieszczony jest w prowadnicach wyposażonych w uszczelki szczotkowe. Otwieranie i zamykanie odbywa się przy użyciu napędu elektrycznego. Model wyposażony jest również w zintegrowaną kurtynę świetlną, która poprawia bezpieczeństwo jego użytkowania.

Model Speedroller

Speedroller to standardowy model bramy szybkobieżnej o uniwersalnym zastosowaniu. Dzięki wzmocnionej konstrukcji doskonale sprawdzi się jako element systemu przeładunkowego o wysokim natężeniu dostaw. Gruby płaszcz i dodatkowe profile wzmacniające zapewniają wytrzymałość oraz niezawodne działanie bramy nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu.

Warto zwrócić uwagę na możliwość zamontowania w tym modelu specjalnego rozwiązania w postaci listwy dolnej z systemem awaryjnego wypięcia. Służy on do szybkiego przywrócenia pierwotnego położenia płaszcza w przypadku kolizji z wózkiem.

Model Heavy

Heavy to największa szybkobieżna brama rolowana w naszym katalogu, która przystosowana jest do pracy w ekstremalnych warunkach. Czterokrotnie grubszy płaszcz niż w poprzednich dwóch modelach, a także mocna konstrukcja ramy zapewniają niezawodne działanie przy bardzo wysokiej częstotliwości użytkowania i przy przewozie ciężkich ładunków. Dzięki niej można skutecznie zabezpieczyć wnętrze hali przed stratami energii, a jednocześnie zapewnić płynną pracę przy przeładunku towarów.

Szukasz niezawodnej bramy? Kup ją u nas!

Nowoczesne systemy przeładunkowe powinny usprawniać prace związane z transportem towarów. Bez wątpienia bramy szybkobieżne pomagają ten cel osiągnąć, ponieważ zapewniają płynny ruch między platformą a wnętrzem magazynu. Jednocześnie umożliwiają utrzymanie pożądanych warunków w obiekcie. Jeśli interesuje Cię to rozwiązanie, wybierz solidne konstrukcje Prodock. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dopasować odpowiednie urządzenie oraz zaproponujemy opcje dodatkowe poprawiające jego funkcjonalność.

Dodaj komentarz