Profesjonalne bramy rolowane. Czym są i gdzie okazują się niezbędne?

Nowoczesne systemy przeładunkowe składają się z wielu elementów. Jeżeli właśnie planujesz takie rozwiązanie, potrzebna Ci będzie brama przemysłowa, która zabezpieczy wjazd do magazynu. Ze względu na częstotliwość jego otwierania i zamykania należy pomyśleć o wariancie zautomatyzowanym. Właśnie takie bramy rolowane znajdziesz w ofercie Prodock. Sprawdź, czym się wyróżniają nasze produkty i w jakich miejscach warto je zastosować.

Czym wyróżniają się bramy rolowane od Prodock?

W halach magazynowych i przemysłowych bardzo często montuje się bramy rolowane, ponieważ są one najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Jest to konstrukcja, w której połać drzwiowa nie jest otwierana do wewnątrz pomieszczenia lub na zewnątrz, lecz jest zwijana pionowo na wał umieszczony tuż nad otworem. Dzięki temu brama nie zajmuje wolnej przestrzeni, a więc umożliwia maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej. Okazuje się to niezwykle przydatne w miejscach, gdzie znajdują się platformy przeładunkowe. Otwieranie i zamykanie bramy w żaden sposób nie utrudnia manewrowanie wózkami widłowymi ani nie jest blokowane przez znajdujące się na platformie ładunki.

W Prodock proponujemy nowoczesne modele takich konstrukcji, które idealnie sprawdzają się jako element systemów przeładunkowych. Przykładem jest brama rolowana Thermo, która wyróżnia się wysoką jakością wykonania, a ponadto jest wyposażona w napęd elektryczny i systemy bezpieczeństwa, co znacznie podnosi komfort jej obsługi.

Wysoka jakość wykonania i wykończenia

Brama przemysłowa przy platformie przeładunkowej jest zazwyczaj dość intensywnie eksploatowana. Właśnie dlatego powinna wyróżniać się solidnością i realizacją z najlepszych materiałów. Możesz na to liczyć, wybierając nasze konstrukcje, które są trwałe, niezawodne i długo zachowują swoje walory estetyczne oraz użytkowe.

Dostępna w Prodock brama rolowana składa się z mocnej ramy, do której przymocowane są aluminiowe prowadnice malowane proszkowo. Również płaszcz wykonany jest z aluminiowych lameli – są one wypełnione bezfreonową pianką poliuretanową i pokryte lakierem odpornym na ścieranie.

Solidne uszczelnienie oraz zgodność z normami CE

Konstrukcja naszych bram jest dokładnie uszczelniona, dlatego po opuszczeniu płaszcza skutecznie chroni wnętrze przed czynnikami atmosferycznymi np. wilgocią i zimnem, ale także przed kurzem i hałasem. Do zabezpieczenia bramy zastosowaliśmy trwałe uszczelki szczotkowe, które znajdują się m.in. w prowadnicach, nadprożu oraz dolnym profilu. Elementy uszczelniające w prowadnicach uzupełnione są ślizgami, dzięki czemu opuszczanie i podnoszenie płaszcza jest praktycznie bezgłośne.

Warto też wiedzieć, że proponowane przez nas bramy rolowane pod względem jakości, parametrów technicznych i właściwości użytkowych spełniają wszystkie normy europejskie, dlatego są oznaczone znakiem zgodności CE.

Stawiamy na Twoje bezpieczeństwo

Wszelkie elementy tworzące systemy przeładunkowe powinny zapewniać maksymalny poziom bezpieczeństwa dla osób i towaru. Ma to szczególne znaczenie w przypadku bram rolowanych, których obsługa odbywa się automatycznie za pomocą sterownika. Nasze produkty zostały pod tym względem wyposażone w kilka rozwiązań zabezpieczających. Do najważniejszych z nich należą:

  • samohamowna przekładnia w napędzie, która redukuje prędkość,
  • hamulec elektromagnetyczny w konstrukcjach o wielkości powyżej 32 metrów kwadratowych,
  • automatyczna blokada w przypadku, gdy brama podczas rozwijania napotka przeszkodę,
  • mechaniczne otwieranie awaryjne (na wypadek braku zasilania).

Dzięki takim mechanizmom użytkowanie bramy jest bezpieczne i wygodne, ponieważ nie wymaga większej uwagi pracownika, który jest odpowiedzialny za sterowanie mechanizmem.

Dołącz do zadowolonych klientów Prodock

Jeżeli jesteś na etapie projektowania platformy przeładunkowej w hali magazynowej, pomyśl o montażu nowoczesnej konstrukcji, jaką jest brama rolowana od Prodock. Wyposażona w praktyczny napęd i wykonana z największą starannością z najlepszych materiałów spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Dzięki niej usprawnisz obsługę przeładunków i zapewnisz komfortową pracę swoim pracownikom. Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci dostępne warianty takich bram pod względem wymiarów i sposobów wykończenia.

Dodaj komentarz