Jaki fartuch uszczelniający wybrać? Sprawdź porady od ekspertów z Prodock

Funkcjonalnym uzupełnieniem systemów przeładunkowych są fartuchy uszczelniające. Dzięki nim pracownicy oraz zasoby magazynowe mają zapewnioną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi podczas transportu ładunków. W Prodock proponujemy aż trzy rodzaje takich fartuchów – DS, DSO oraz DP. Dowiedz się, czym się one różnią i jak dopasować odpowiedni model do potrzeb swojej firmy.

Jakie fartuchy uszczelniające możesz zamontować?

W Prodock specjalizujemy się w dostarczaniu kompletnych systemów przeładunkowych dla magazynów i centrów logistycznych, starając się przy tym odpowiadać na różne potrzeby naszych klientów. Z tego względu mamy rękawy uszczelniające w trzech wariantach – standardowym mechanicznym DS, ocieplanym DSO oraz pneumatycznym DP.

Wszystkie rodzaje fartuchów spełniają dokładnie tę samą funkcję, ponieważ ich zadaniem jest stworzenie bariery ochronnej przed czynnikami zewnętrznymi podczas prac przeładunkowych przy bramie magazynowej. Chodzi o zabezpieczenie wolnej strefy, jaka powstaje po bokach i u góry samochodu dostawczego po jego zadokowaniu przy rampie. Przez te luki może przedostawać się zimne lub gorące powietrze z zewnątrz, a nawet opady atmosferyczne i silny wiatr. Mogą one utrudniać prace przeładunkowe i negatywnie wpływać na transportowane towary.

Czym więc różnią się nasze śluzy uszczelniające? Przede wszystkim stopniem szczelności, ale także sposobem obsługi.

Model DS – mechaniczny

Model DS to standardowy fartuch uszczelniający. Jest solidną aluminiową konstrukcją wyposażoną w płaszcze – boczne i górny, które zostały wykonane ze wzmocnionego tworzywa PVC.

Ten wariant śluzy skutecznie odprowadza wodę oraz chroni przed wiatrem i przeciągami, a także w umiarkowany sposób zabezpiecza przed chłodnym lub gorącym powietrzem z zewnątrz. Jest to model, który pasuje do różnych bram i ramp przeładunkowych. Nie wymaga także specjalnej obsługi – elastyczne płaszcze dopasowują się do samochodu automatycznie w sposób mechaniczny – bez użycia sterownika. Taka śluza uszczelniająca sprawdza się praktycznie w każdym magazynie, ale szczególnie w miejscach, gdzie przeładunek dotyczy towarów mało wrażliwych na warunki zewnętrzne.

Model ocieplany DSO – mechaniczny

Ten rodzaj fartucha jest bardzo podobny do poprzedniego modelu. Również zbudowano go z aluminiowej konstrukcji wyposażonej w płaszcze z PVC, która dodatkowo jest docieplona płytami warstwowymi – zarówno po bokach, jak i od góry. Takie docieplenie znacznie lepiej chroni wnętrze budynku oraz przestrzeń przeładunkową przed temperaturą z zewnątrz.

Kiedy warto zastosować fartuchy uszczelniające DSO? Na pewno w sytuacji, gdy ważne są dla Ciebie kwestie oszczędności energii związanej z utrzymywaniem stałej temperatury wewnątrz budynku. Dodatkowe uszczelnienie będzie lepiej chroniło magazyn przed wychłodzeniem zimą lub nagrzaniem latem. Warto też pomyśleć o tej konstrukcji w przypadku obsługi towarów bardziej wrażliwych na zmiany temperatury, a także, gdy prace przeładunkowe są realizowane z dużą częstotliwością.

Model DP – pneumatyczny

Model DP to śluza uszczelniająca pneumatyczna, czyli najbardziej szczelna konstrukcja, która od dwóch poprzednich różni się również sposobem obsługi.

Składa się ona z solidnej ramy aluminiowej o szerszych ścianach bocznych, przy których zamontowane są specjalne poduszki. Po zadokowaniu pojazdu są one pompowane powietrzem, dzięki czemu bardzo szczelnie otaczają skrzynię ładunkową auta bez względu na jej szerokość i wysokość. Pneumatyczne śluzy uszczelniające obsługiwane są za pomocą sterownika i zapewniają najmniejszy stopień wymiany powietrza między wnętrzem hali a tym z zewnątrz. Właśnie dlatego konstrukcje te polecamy przede wszystkim w chłodniach, a także przy obsłudze towarów wyjątkowo wrażliwych na zmiany temperatury.

Stawiaj wyłącznie na renomowane produkty!

Znasz już najważniejsze różnice między modelami naszych fartuchów uszczelniających, a także ich zastosowanie. Bez względu na to, który wariant sprawdzi się w Twojej firmie, każdy dostarczony przez Prodock spełni Twoje oczekiwania pod względem jakości i solidności wykonania. Nasze śluzy uszczelniające odznaczają się stabilną i mocną konstrukcją, wytrzymałymi materiałami, a także nowoczesnymi rozwiązaniami. Wybierz je, jeśli zależy Ci na skutecznym uszczelnieniu strefy przeładunkowej!

Dodaj komentarz