Sprawdź nowy typ fartuchów uszczelniających od Prodock

Wykończenie profili

Każdy nowoczesny system przeładunkowy powinien być wyposażony w fartuchy uszczelniające. Dzięki nim transport towarów między samochodem i budynkiem jest zabezpieczony przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jeśli zależy Ci na najwyższej funkcjonalności tych elementów, sprawdź, co oferuje najnowszy typ fartuchów od Prodock.

Gdzie stosuje się fartuchy uszczelniające i w jakim celu?

Zastosowane w nich rozwiązania konstrukcyjne zapewniają doskonałe uszczelnienie nawet przy obsłudze niskich pojazdów, a także wyjątkową odporność na uszkodzenia. Rozładunek towarów z pojazdów dostawczych do magazynu odbywa się najczęściej przy bramie przemysłowej budynku. Nawet bardzo precyzyjne zadokowanie auta nie jest w stanie zniwelować przestrzeni między naczepą a platformą przeładunkową. To powoduje, że transport ładunków narażony jest na działanie czynników zewnętrznych, takich jak:

  • ostre słońce,

  • wiatr,

  • deszcz,

  • śnieg i mróz.

Utrudnia to pracę, ale także rodzi ryzyko zniszczenia towarów. Ponadto przez otwartą bramę do budynku dostaje się powietrze z zewnątrz, które zmienia warunki panujące w środku. To z kolei utrudnia utrzymanie właściwej temperatury w hali i podnosi koszty energii.

Właśnie z tych wszystkich powodów stosuje się specjalne systemy uszczelniające – najczęściej są to właśnie fartuchy, które montuje się nawet w najbardziej rozbudowanych stanowiskach przeładunkowych typu śluzy czy doki. Są niezwykle efektywne. Tworzą je płachty materiału z PVC. Umieszczone są po bokach i na górze ramy, przez co szczelnie otaczają zadokowane auto, odgradzając wewnętrzną przestrzeń budynku od warunków panujących na zewnątrz.

Fartuch uszczelniający

Nowe fartuchy uszczelniające DS – co je wyróżnia?

Ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi zapewniają wszystkie rodzaje fartuchów. Różnica między poszczególnymi modelami sprowadza się do tego, jak bardzo są w tym skuteczne. Te najprostsze niestety często zawodzą, co wynika zwykle z niedoskonałości konstrukcji i zastosowania niewłaściwych materiałów.

Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na najnowsze rozwiązania, które eliminują najczęstsze problemy. Doskonałym tego przykładem są zupełnie nowe fartuchy uszczelniające DS. To uniwersalne konstrukcje pasujące do różnego typu bram i ramp, które wyróżnia dobrze przemyślana budowa. Ich największymi atutami są:

  • dodatkowe elementy gwarantujące niezawodną szczelność w różnych warunkach użytkowania,

  • ponadprzeciętną wytrzymałość na zniszczenia,

  • ułatwienia przy dokowaniu pojazdu i znacznie niższe ryzyko jego uszkodzenia.

Solidna konstrukcja i wytrzymałość

Nowy fartuch uszczelniający od Prodock odznacza się mocną konstrukcją opartą na ramie z profili aluminiowych. Jest ona odporna na naprężenia, a także estetyczna, ponieważ zastosowano w niej rozwiązania pozwalające na ukrycie śrub. Solidne są również same płaszcze, które zostały wzmocnione włóknem poliestrowym – w miejscach narażonych na największe ścieranie podwójnie. Dzięki temu są one odporne na przetarcie i rozdarcie nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu.

Niezawodne uszczelnienie

Na doskonałą szczelność fartuchów wpływa także:

  • specjalny system odprowadzania wody (okazuje się niezastąpiony podczas deszczu i wiosennych roztopów),

  • boczne poduszki (opcja uzupełniająca),

  • regulowany fartuch górny (dostępny jako wyposażenie dodatkowe), który łatwo można dopasować do wysokości niemal każdego samochodu.

Warto też zwrócić uwagę na rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo eksploatacji płaszczy podczas manewrowania autem. Jest to na przykład wciskana konstrukcja ramy, czy też brak śrub przy mocowaniach fartuchów pionowych.

Powyższe właściwości najnowszych fartuchów uszczelniających DS okazują się niezwykle przydatne podczas codziennej pracy przy przeładunkach towarów. Jeśli szukasz niemal doskonale szczelnych i wytrzymałych konstrukcji, skontaktuj się naszą firmą, a uzyskasz więcej informacji na temat opisanych wyżej modeli.

Dodaj komentarz