Regulowany fartuch górny – doskonałe rozwiązanie dla niższych aut

Fartuch górny regulowany

W najnowszych modelach fartuchów uszczelniających od Prodock zastosowano rozwiązanie, które pozwala wyeliminować dość częsty problem w użytkowaniu takich konstrukcji. Chodzi o regulowany fartuch górny, dzięki któremu można zapewnić doskonałą szczelność systemu przeładunkowego – także w przypadku obsługi niskich aut. Jeśli przy Twoim magazynie dokują różne pojazdy dostawcze, sprawdź, jak taka regulacja fartucha może poprawić bezpieczeństwo i efektywność przeładunku.

Za krótki fartuch – najczęstsza przyczyna nieszczelności śluzy

Montowane przy bramie magazynowej fartuchy uszczelniające z założenia mają zablokować dopływ powietrza z zewnątrz do środka budynku. Przez to podczas prac przeładunkowych zapewniona jest ochrona przed czynnikami atmosferycznymi dla towarów i ludzi, a przy okazji także utrzymane są warunki panujące wewnątrz obiektu. Jak to działa? Konstrukcja składa się z ramy, do której przymocowane są 3 płaszcze z tworzywa PVC – jeden górny i dwa po obu bokach. Podczas dokowania pojazdu przy bramie otaczają one auto z każdej strony – jeśli są zbyt wąskie, pozostaje wolna przestrzeń między nimi a autem, co skutkuje brakiem efektów uszczelnienia.

Dostępne na rynku fartuchy w większości przypadków mają rozmiary dostosowane do naczep tirów, których wysokość wynosi średnio od 3,8 do 4 metrów. Nietrudno się domyślić, co się dzieje, gdy pod bramę magazynową podjeżdża van lub furgon, czyli mniejsze samochody dostawcze mające wysokość od około 2,5 do 3,5 m. Zbyt krótki fartuch górny nie sięga dachu auta, powodując nieszczelność śluzy, co oznacza jej całkowitą niefunkcjonalność.

Regulowany fartuch górny

Regulowany fartuch górny to niezawodna szczelność śluzy

Rozwiązanie opisanego problemu znaleźć można w nowym typie fartuchów uszczelniających dostępnych w naszej firmie Prodock. Zastosowano w nich regulację górnego płaszcza, dzięki której może być on obniżany i podwyższany w celu dostosowania jego poziomu do wysokości auta. To oznacza, że idealną szczelność systemu uzyskuje się zarówno w przypadku, gdy do bramy podjedzie duży tir z wysoką naczepą, jak i znacznie niższy pojazd.

Co ważne mechanizm regulacji jest zamontowany od wewnątrz, dlatego można go uruchomić już po zadokowaniu pojazd. Pozwala to na bardzo precyzyjne doszczelnienie całego systemu. Obsługa ruchomego fartucha jest bardzo prosta i szybko pozwala skorygować wszelkie luki wokół samochodu. To nowoczesne rozwiązanie dostępne jest jako opcja dodatkowa w najnowszych modelach fartuchów uszczelniających i większość użytkowników od razu decyduje się z niej skorzystać.

Co jeszcze wpływa na szczelność fartuchów?

Chcąc skutecznie zabezpieczyć miejsce przeładunku towarów przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, warto zamontować fartuchy uszczelniające o solidnej konstrukcjii. Jednym z nich jest właśnie regulowany płaszcz górny, ale nie tylko on wpływa na szczelność śluzy przeładunkowej. Wspomniane nowe modele produktów od naszej firmy Prodock wyposażone są w szereg innych udoskonaleń, takich jak:

  • system odprowadzania wody,
  • boczne poduszki doszczelniające (obok regulacji fartucha górnego przydają się przy obsłudze mniejszych samochodów),
  • podwójne wzmocnienia na płaszczach zapobiegające przecieraniu się materiału.

Warto zauważyć, że cała konstrukcja jest narażona na nieustanne naprężenia pod wpływem dokujących samochodów, dlatego musi odznaczać się wysoką wytrzymałością i odpornością. W przypadku produktów Prodock o te kwestie nie trzeba się martwić. Paszcze wykonane są z grubego na 3 mm materiału wzmocnionego włóknami poliestrowymi i osadzone na solidnej ramie aluminiowej o odpowiedniej elastyczności.

Dzięki regulacji górnego płaszcza zapewnisz najwyższy poziom szczelności miejsca dostaw towarów bez względu na to, jakim samochodem zostaną one dostarczone. Obniżysz przez to koszty energii i ewentualnych strat spowodowanych zniszczeniem towarów. Usprawnisz też cały proces przeładunku, co wpłynie pozytywnie na wyniki całej firmy. Jeśli więc rozważasz montaż fartuchów uszczelniających w swojej hali, postaw na współpracę z Prodock!

Dodaj komentarz