3 rozwiązania magazynowe, które pozwolą na zwiększenie wydajności pracy

rampy-przeladunkowe

Strefa przeładunkowa jest jednym z najważniejszych punktów wpływających na funkcjonowanie magazynu. Jeśli w tym wąskim gardle dochodzi do zatorów, spowolnione zostają pozostałe procesy magazynowe i spada wydajność całego obiektu. Sprawdź, jak w prosty sposób usprawnisz działanie strefy przeładunku poprzez zastosowanie 3 rozwiązań od Prodock, takich jak rampy hydrauliczne, bramy przemysłowe oraz fartuchy uszczelniające. 

Usprawnianie procesów produkcyjnych w magazynie

Chcąc usprawnić procesy produkcyjne w magazynie, należy zadbać o to, by na każdym etapie praca odbywała się płynnie, efektywnie i bezpiecznie. Strefa przeładunkowa jest pod tym względem szczególnie ważna, ponieważ od tego, jak szybko zostanie przyjęty lub wydany towar do dalszego transportu, zależeć będzie tempo pozostałych prac magazynowych.

Jak w takim razie podnieść wydajność przeładunku? Kluczowa jest organizacja pracy personelu, ale nie tylko. W pracach załadunkowych i rozładunkowych najważniejszą rolę odgrywają odpowiednie urządzenia ułatwiające i przyśpieszające wykonywanie poszczególnych czynności.

Jakie rozwiązania zainstalować? Podpowiadamy!

Jeśli chcesz, by w Twoim magazynie wszystkie procesy odbywały się płynnie, a cały obiekt działał bez zarzutu, zadbaj o jego wyposażenie. W strefie przeładunku warto zainstalować przede wszystkim wygodną w obsłudze bramę przemysłową, automatycznie podnoszoną rampę oraz fartuchy uszczelniające.

Bramy przemysłowe – bezpieczeństwo i funkcjonalność

Strefę przeładunkową umieszcza się przy ścianie budynku, ponieważ dzięki temu można skrócić drogę transportu towarów między samochodem dostawczym a wnętrzem magazynu. Otwór w ścianie, przez który następuje przewóz ładunków, trzeba odpowiednio zabezpieczyć i do tego służą bramy przemysłowe. Warto jednak wybrać najnowsze modele, które wyposażone są w szereg udogodnień:

  • docieploną konstrukcję – taką ma m.in. brama segmentowa Thermo, która wykonana jest ze stalowych paneli typu woodgrain o grubości 4 cm, nieposiadających mostków termicznych. Dzięki temu skutecznie chroni wnętrze magazynu przed wychłodzeniem lub nagrzaniem pod wpływem warunków zewnętrznych,
  • napęd elektryczny, dzięki któremu częste otwieranie i zamykanie bramy odbywa się szybko i wygodnie,
  • specjalne zabezpieczenia, np. chroniące przed opadnięciem kurtyny na leżący w przejściu obiekt lub stojącego w nim człowieka.

Zamontowanie nowoczesnej bramy przemysłowej nie tylko usprawnia procesy przeładunkowe, ale również zwiększa ich bezpieczeństwo.

magazyn-rozwiazania

Rampy przeładunkowe – mobilność i swoboda działania

W usprawnieniu procesów pomaga również rampa przeładunkowa, szczególnie jej najnowszy model wyposażony w hydraulicznie podnoszoną platformę i wargę. Takie urządzenie pozwala na sprawne wyrównanie różnicy poziomów między podłogą samochodu a posadzką magazynu. Szybką zmianę jej wysokości w zależności od rodzaju obsługiwanego auta ułatwia automatyczny sterownik.

Warto również zwrócić uwagę na sprężystą konstrukcję platformy, która nie ugina się w żadną stronę pod wpływem nierównomiernego obciążenia. Dzięki temu jest zawsze stabilna, co zwiększa bezpieczeństwo podczas transportowania po niej ładunków.

Fartuchy uszczelniające – ochrona floty i towaru

Podczas obsługi samochodów dostawczych towary, wózki oraz pracownicy narażeni są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Deszcz, wiatr czy mróz mogą utrudniać i spowalniać pracę, a także powodować uszkodzenie ładunków lub sprzętu. Można temu w prosty sposób zapobiec, montując przy bramie fartuchy uszczelniające.

Są to konstrukcje składające się ze stalowej ramy, na której zawieszone są kurtyny z PCV. Otaczają one szczelnie skrzynię ładunkową samochodu, tworząc w ten sposób hermetyczny tunel, który chroni przed czynnikami zewnętrznymi. W naszej ofercie znajdziesz zarówno standardowe rodzaje takich uszczelnień, jak i modele docieplane oraz pneumatyczne, które jeszcze lepiej chronią przestrzeń roboczą przed utratą ciepła.

Sprawdź nasze niezawodne rozwiązania, postaw na Prodock!

Usprawnienie procesów produkcyjnych w magazynie ułatwiają dzisiaj nowoczesne urządzenia, dlatego na ich instalację decyduje się coraz więcej firm. Również Twoje przedsiębiorstwo zyska na ich montażu. W Prodock oferujemy w tym zakresie najnowsze rozwiązania, dlatego skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci nasz bogaty katalog produktów oraz doradzimy wybór modeli, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie.

Dodaj komentarz