Błędy występujące podczas montażu bram segmentowych. Czego unikniesz, wybierając Prodock?

 

Nowoczesna brama segmentowa to obecnie najlepszy sposób na zabezpieczenie wejścia do hali przemysłowej bądź magazynowej. Jest solidna, bezpieczna, łatwa w obsłudze, a w wersji Thermo pomaga także zminimalizować straty ciepła uciekającego z budynku. Jednak aby móc korzystać w pełni z jej funkcjonalności, należy prawidłowo ją zamontować. Sprawdź, jakich unikać błędów podczas montażu bramy segmentowej, a także, dlaczego warto to zadanie powierzyć specjalistom z Prodock. 

Bramy segmentowe – funkcjonalne rozwiązanie dla Twojego magazynu

W każdym magazynie potrzebny jest nowoczesny system przeładunkowy, na który powinny składać się takie elementy jak: rampa, fartuch uszczelniający oraz brama przemysłowa.

Do magazynów polecana jest w szczególności brama segmentowa np. dostępny w ofercie Prodock model Thermo, który odznacza się podwyższoną izolacyjnością cieplną. Zbudowany ze stalowych paneli typu woodgrain o grubości 40 mm, pozbawiony jest mostków termicznych, a więc przyczynia się do znacznego ograniczenia strat ciepła z budynku. Jest to bardzo solidna konstrukcja, którą łatwo otworzysz i zamkniesz za pomocą prowadnic – ręcznie lub z użyciem napędu elektrycznego.

Nieprawidłowości występujące podczas montażu

Funkcjonalność bramy segmentowej zależy nie tylko od jej budowy, ale także od prawidłowego montażu. Podstawą jest właściwe dopasowanie wielkości konstrukcji do otworu, co wymaga wykonania profesjonalnych pomiarów. To jednak nie wszystko. Poniżej przedstawiamy najczęstsze błędy, do jakich dochodzi w czasie instalacji bram w obiektach przemysłowych.

Zbyt wczesne osadzenie bramy

Osadzenie bramy segmentowej powinno odbywać się w odpowiednich warunkach, a więc już po całkowitym wzniesieniu oraz wykończeniu powierzchni magazynowej lub po zakończeniu remontu. Dlaczego? Ponieważ podczas prac wykończeniowo-remontowych powstają różne zanieczyszczenia, które mogą uszkodzić nie tylko powierzchnię bramy, ale także jej mechanizmy służące do otwierania i zamykania. Chodzi tu przede wszystkim o prowadnice, rolki, sprężyny oraz elementy silnika, które przez zanieczyszczenie mogą się potem zacinać, a nawet przestać całkowicie działać.

bramy magazynowe prodock

Złe oszacowanie przestrzeni nad sufitem

Jak wiadomo, brama segmentowa otwierana jest do góry. Jej segmenty są podwijane wzdłuż prowadnic ku sufitowi, a następnie układane równolegle do niego. Bardzo ważne jest, aby pod stropem magazynu była odpowiednia ilość miejsca umożliwiająca swobodne podnoszenie bramy. Należy przede wszystkim sprawdzić, czy zmieszczą się prowadnice.
W przestrzeni podsufitowej nie powinny znajdować się też żadne przeszkody utrudniające przesuw segmentów konstrukcji, np. kanały wentylacyjne.

Jeśli brama ma mieć napęd elektryczny, trzeba również zadbać o to, by nad otworem drzwiowym był dostęp do prądu. Warto tu jednak pamiętać, że konstrukcje bramowe dostępne w Prodock mogą być otwierane ręcznie, a więc brak gniazdka elektrycznego nie będzie poważną przeszkodą w ich montażu.

Nieprawidłowe mocowanie prowadnic

Dobrze zamontowana brama segmentowa powinna otwierać się lekko (bez wyczuwalnego oporu), a cała jej konstrukcja być odporna na wielokrotne otwieranie i zamykanie. Te właściwości zależą w dużej mierze od solidności prowadnic, ale też od ich prawidłowego montażu. Przede wszystkim należy je zamocować idealnie równo – powinny być równoległe względem siebie. Zaniedbania w tym zakresie będą powodowały zacinanie się bramy podczas jej otwierania czy zamykania, a nawet odkształcenia poszczególnych elementów konstrukcji.

Prowadnice dobrze odpowiednio mocno osadzić za pomocą specjalnych kołków. Błąd w tym zakresie może skutkować uszkodzeniem konstrukcji lub jej wypadnięciem, co będzie bezpośrednio zagrażało bezpieczeństwu użytkowników.

Zadbamy o profesjonalny montaż!

Jeśli właśnie planujesz wyposażenie swojego magazynu, w Prodock zamówisz kompletne systemy przeładunkowe. W naszej ofercie są m.in. hydrauliczne rampy przeładunkowe, śluzy uszczelniające, jak również bramy segmentowe. Skontaktuj się z nam! Przedstawimy Ci katalog naszych rozwiązań i pomożemy wybrać najlepsze produkty dla Twojej firmy. Zapewnimy także ich profesjonalny montaż, dzięki czemu unikniesz opisanych wyżej błędów. Wszystko bez zbędnych nerwów oraz kosztów. Nie zwlekaj!

Dodaj komentarz