Jakie usługi świadczy serwis Prodock?

rampy-przeladunkowe

Specjalnością Prodock jest dostarczanie nowoczesnych systemów przeładunkowych do magazynów. Oprócz tego naszym klientom proponujemy także kompleksowe usługi serwisowe, dzięki którym możemy zapewnić niezawodnie działanie zakupionych urządzeń. Sprawdź, czym dokładnie zajmuje się serwis Prodock i dlaczego warto z niego korzystać.

Oszczędności z profesjonalnym serwisem

Urządzenia wchodzące w skład systemów przeładunkowych takie jak rampy czy śluzy uszczelniające są bez wątpienia najbardziej eksploatowanymi elementami wyposażenia magazynu. Intensywne użytkowanie takich konstrukcji sprzyja ich awariom, podobnie jak oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, na jakie są narażone na co dzień w strefie rozładowczej.

Niestety usterka choćby pojedynczego komponentu całego systemu może uniemożliwić obsługę aut dostawczych i poważnie zakłócić realizację pozostałych procesów magazynowych, a przez to narazić firmę na straty finansowe. Wielu przedsiębiorców w takich sytuacjach, aby jak najszybciej przywrócić prawidłowe funkcjonowanie zakładu, decyduje się na wymianę zużytych konstrukcji na nowe.

Jednak znacznie tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych usług serwisowych, które obejmują nie tylko szybkie naprawy urządzeń, ale także ich regularne przeglądy zapobiegające awariom. Właśnie taką pomoc proponuje swoim klientom serwis Prodock.

Naprawy bram, ramp i fartuchów

W ramach świadczonych usług nasz serwis oferuje przede wszystkim szybkie usuwanie usterek i uszkodzeń elementów wchodzących w skład systemów, jakie są wykorzystywane w strefie rozładowczej magazynu. Zapewniamy naprawy takich urządzeń jak:

 • rampy przeładunkowe,
 • fartuchy uszczelniające, w tym także śluzy pneumatyczne,
 • bramy przemysłowe.

Usługi naprawcze powyższych konstrukcji sprowadzają się najczęściej do regeneracji zużytych części albo do ich wymiany na nowe. Zdarza się również, że do usunięcia usterki wystarczy jedynie nasmarowanie niektórych podzespołów lub wyregulowanie systemów sterujących.

Warto podkreślić, że w każdym przypadku staramy się tak dopasować sposób działania, aby skutecznie i jak najprędzej przywrócić prawidłowe funkcjonowanie danego urządzenia. Nasi klienci mogą też liczyć na szybką pomoc w tym zakresie, ponieważ dysponujemy nie tylko pełnym asortymentem części zamiennych, ale także kadrą doświadczonych fachowców, którzy są w stanie poradzić sobie z najtrudniejszą awarią.

Gwarancyjne i pogwarancyjne przeglądy

Serwis Prodock wykonuje również przeglądy systemów przeładunkowych – zarówno w ramach gwarancji, jak i po jej wygaśnięciu. Naszym klientom rekomendujemy ich przeprowadzanie co pół roku lub częściej w przypadku intensywniejszej eksploatacji doków.

Podczas przeglądów serwisanci dokonują między innymi następujących czynności:

 • sprawdzają ogólny stan techniczny urządzeń,
 • likwidują drobne usterki,
 • w razie potrzeby usuwają zużyte podzespoły (np. rozerwany fartuch uszczelniający) i zastępują je nowymi,
 • przeprowadzają standardowe czynności konserwacyjne związane np. z wymianą oleju (platforma przeładunkowa wymaga takiej wymiany co 2 lata).

Stała współpraca serwisowa

Najlepszym rozwiązaniem jest podpisanie z serwisem Prodock stałej umowy, ponieważ przynosi ona szereg korzyści. Zapewnia przede wszystkim:

 • błyskawiczną pomoc w przypadku awarii,
 • zniżki na części zamienne,
 • prawidłową konserwację urządzeń,
 • regularne przeglądy (o zbliżającym się terminie kolejnego przypomina nasz serwis).

Warto zwrócić uwagę, że dzięki stałej współpracy wszystkie elementy systemu przeładunkowego są na bieżąco kontrolowane i konserwowane, co jest najlepszym sposobem na uniknięcie usterek i ich kosztownych konsekwencji. Ponadto powierzenie prac serwisowych producentowi danych urządzeń gwarantuje ich skuteczną naprawę i wpływa na znaczne wydłużenie ich żywotności.

Awaria na magazynie? Zdaj się na wsparcie fachowców!

Jeśli zależy Ci na płynnym przebiegu procesów w strefie rozładowczej Twojego magazynu, zadbaj o profesjonalny serwis urządzeń przeładunkowych. Dzięki wsparciu fachowców unikniesz poważniejszych awarii, a w razie pojawienia się usterek będziesz mógł liczyć na ich błyskawiczne usunięcie. Skontaktuj się już teraz z Prodock i dowiedz się więcej o naszej ofercie serwisowej.

Dodaj komentarz